Opis
Podrobnosti o izdelku
Datum Izida: 11.11.2010
Jezik: slovenski
Vezava: Trda
ISBN/EAN: 9788073701635
Avtor: Dharmachari Nagaraja
€ 15,99 z DDV
Čarobne, razsvetljujoče in navdihujoče zgodbe ljubezni in modrosti za otroke Buda za lahko noč je zbirka dvajsetih živahnih, posodobljenih klasičnih budističnih pripovedi, ki so namenjene temu, da bi jih starši brali svojim otrokom. Zanimive pripovedi ne bodo le zanetile otroške domišljije in je popeljale v svet eksotičnih dogodivščin, temveč bodo otroke tudi spodbudile, da si bodo predstavljali različne možnosti razvoja dogodkov. S tem pa jih bodo pomirile, spodbujale njihovo ustvarjalnost, dvignile njihovo samozavest in okrepile sočutje do drugih. Pisane ilustracije na začetku vsake pripovedi bodo otroka spodbudile k delovanju. Ključna budistična misel se v oblačku pojavi ob koncu vsake pripovedi, tako da jo starši lahko uporabijo kot odskočno desko za nadaljevanje pogovora. Knjiga vsebuje uvodni del, v katerem staršem predstavi izvor in ključne pojme budizma, in sklepni del, v katerem korak za korakom vodi otroka v obliko meditacije, ki je primerna zanj. Ta očarljiva knjiga na zelo izviren in privlačen način predstavi otroku budistično izročilo.
SKU | 07429 |
Kategorije | KNJIŽNI KOTIČEK ZA MAMICE/NOSEČKE/OTROKE/VZGOJO..., PRAVLJIČNI IN ČAROBNI OTROŠKI SVET, ZA STARŠE IN OTROKE |
Deli |
Podrobnosti o izdelku
Datum Izida: 11.11.2010
Jezik: slovenski
Vezava: Trda
ISBN/EAN: 9788073701635
Avtor: Dharmachari Nagaraja
5 USPEŠNIC O VZGOJI
KOMPETENTNI OTROK
Knjiga Kompetentni otrok zagotovo spada med pomembna in prelomna dela na področju vzgoje. Doslej je bila prevedena v 13 različnih jezikov, v Skandinaviji pa velja za »biblijo vzgoje«. Danski avtor Jesper Juul v knjigi pojasnjuje razloge za nove vzgojne smernice, primerja načine vzgoje iz različnih delov sveta in vzgojne vzorce iz preteklosti z današnjimi. Nekdanje destruktivne vrednote, kot so poslušnost, psihično in telesno nasilje in konformizem, ki so vladali v tradicionalni hierarhični patriarhalni družini, so se spremenile. Odgovor nanje je bila demokratična vzgoja, ki pa tudi ni prinesla pričakovanih sprememb.
OD POSLUŠNOSTI DO ODGOVORNOSTI
Vsakodnevni konflikti, izčrpavajoče bitke za premoč s težavnimi otroki – in za mnoge učitelje in starše tudi velikanski izziv, kako sploh poučevati. Vse to sodi danes v običajen šolski vsakdan. Toda neposlušnost in nered imata ponavadi en in isti vzrok: to je globoko zasidran konflikt, ki zaznamuje odnos med odraslim in otrokom. Otroci si želijo naučiti sodelovati, če jih le spoštujemo in priznavamo za enakovredne ter prepoznavamo in spoštujemo njihovo osebno integriteto in individualnost.
RECI NE BREZ SLABE VESTI
Jesper Juul skuša v svoji knjigi pojasniti, zakaj je znati reči NE pomembno za vsako osebno razmerje, ki je lahko uspešno le, če v njem ohranjamo svojo integriteto, kar pa storimo, če smo sposobni reči ne, kadar res mislimo ne.
AGRESIVNOST: nov in nevaren tabu
V tej knjigi nas Jesper Juul opozori na nov – in nevaren! – tabu, ki ga je ustvarila sodobna družba; to je agresivnost. Vse več otrok namreč doleti kazen, ker pokažejo jezo, frustracijo oziroma so »nasilni«, in s tem, je prepričan avtor, ogrožamo njihovo samospoštovanje in samozavest. Kajti agresija je nujna, trdi, in svoje prepričanje utemeljuje z eksistencialnimi in družbenimi vzroki za agresivna čustva, obenem pa nam pojasni, kako naj jih razumemo in obvladujemo. To je nujno ne le za zdrav razvoj otroka, temveč tudi za samopodobo v odrasli dobi.
HURA, GREMO JEST!
Knjiga obravnava problematiko družinskih obrokov, s katero se v vsakodnevnem življenju srečujejo starši in otroci. Poudarja, da je dober obrok spretno odmerjena mešanica dobre hrane, skrbi, truda, bližine, estetike, čutnega doživetja ter spontanih osebnih občutkov in razpoloženja. To pomeni, da se razumevanje, kaj je uspešen obrok, bistveno razločuje od družine do družine.
Knjige v zbirki so cenejše!
Med dvanajst najpomembnejših vizionarjev sodobnega časa so uvrstili tudi Jesperja Juula.
Wolfgang Uchatius (Die Zeit, 30. 4. 2009)
Knjigo 10 P-jev za uspešno dojenje avtorice Willme A.K. priporočajo nosečnicam in doječim mamicam in vsem ki se kakorkoli srečujejo z dojenjem, tudi priznane tuje babice in svetovalke za dojenje. Knjiga je nekaj najbolj srčnega kar lahko podarite nosečnici. To je trenutno najboljši svetovalec na svetu v obliki knjige, ki je na voljo 24 ur na dan, vse dni v letu.
”Fantastičen priročnik za dojenje. Če ga preberete, preden rodite, boste že vnaprej pripravljeni na to izkušnjo. Willma A. K. opisuje izzive dojenja z znanjem in toplino. Nujna pomoč za bodoče mamice.” – Tine Greve, dipl. babica in svetovalka za dojenje (IBCLC), Norveška
Polna je koristnih nasvetov in praktičnih izkušenj z nazornim slikovnimi predstavitvami vsega kar ste ali niste vedeli o dojenju.
Na slovenski knjižni trg je prišla ena redkih knjig o dojenju, ki mamicam, bodočim in tistim, ki se soočate s težavami pri dojenju, ponuja kopico rešitev za uspešno dojenje. Priročnik je delo slovenske avtorice Willme A. K., mamice štirih otrok, ki se je iz ljubezni do žensk, do dojenja in kot pravi, občutka, da je pomoč pri dojenju nekaj, kar si mamice želijo in potrebujejo, lotila pisanja in izdaje knjige napotkov za uspešno dojenje (knjiga je izšla v samozaložbi).
Nasvete je avtorica črpala iz lastnih izkušenj in jih bralcem predstavlja na izjemno praktičen in razumljiv način. Knjiga je sistematično sestavljena tako, da odgovarja na vsa najpogostejša vprašanja, ki jih imajo mamice glede dojenja. Poleg preproste razlage, brez zapletenega medicinskega izrazoslovja in suhoparnih razlag, je knjiga opremljena z enostavnimi, ponekod hudomušnimi, skicami in slikovnim materialom, ki pripomore k lažji vizualzaciji določenih postopkov uspešnega dojenja.
Avtoričino glavno vodilo knjige je uporabnost in lahko rečemo, da je v knjigi to tudi dosegla. Knjiga je uporabna tudi za zdravstveno osebje, ki praktične napotke iz knjige, lahko uporabi v neposrednem stiku z novopečenimi mamicami in z njimi izjemno olajša prve korake v procesu dojenja. Preprost način razlage od kompetentne osebe, ki temelji na preverjenih izkušnjah, ima namreč veliko večji učinek in tudi uspeh kot gre za dojenje.
Dojenje je vsekakor svojevrsten izziv za vsako mamico, vendar obstajajo rešitve, zaradi katerih je dojenje preprosta stvar. Kot pravi avtorica, je dojenje povsem naravno in z zaupanjem vase, s poslušanjem svojega materinskega nagona, bo dojenje hitro steklo in postalo čudovita izkušnja, ki si jo mamica in otrok delita za vse življenje.
Knjiga 10 P-jev za uspešno dojenje je pripročnik, ki ga boste zagotovo večkrat vzeli v roke. Obenem je knjiga lahko odlično darilo za bodočo mamico še pred porodom in vsekakor nekaj za mamico, s čemer jo boste lahko razveselili ob rojstvu otroka. Je dobrodošel pomočnik tudi za očke, da boste lahko v podporo svoji partnerki, ko bo to potrebovala. Priporočamo!
Mnenje o knjigi
„Knjiga mi je všeč in jo priporočam tako mamicam kot zdravstvenemu osebju. Zakaj? Ker je napisana z ljubeznijo. Z ljubeznijo do žensk, do doječih mam, do otrok, družin, do stroke … Dojenje velikokrat predstavlja izziv tako za mamo kot celotno družino, zdravstvene delavce in celotno družbo. Knjiga je napisana mamam prijazno, s svojo hudomušnostjo, s primeri iz prakse in izkušenj pa je lahko odličen pripomoček tudi zdravstvenim delavcem. To je knjiga, po kateri pogosto sežem. V nekaterih primerih se mi je pomagala približati mami, saj kot “strokovnjak” včasih zakompliciraš stvar. Jaz bi v modernem jeziku rekla, da je knjiga “top šit” primerna in razumljiva za vse. In predvsem odlično darilo že v času nosečnosti, če ne prej pa zagotovo ob porodu. Mami, ki ima težave, ni potrebno predelati celotne knjige, da najde kaj potrebuje. Samo poišče v kazalu in hopla, gremo reševati težave. Tudi očetje jo bodo zlahka razumeli in tako pomagali svoji dragi. Top.“
Nastja, dipl. babica, Maribor
Knjiga Kompetentni otrok zagotovo spada med pomembna in prelomna dela na področju vzgoje. Doslej je bila prevedena v 13 različnih jezikov, v Skandinaviji pa že več kot desetletje velja za biblijo vzgoje.
Opis knjige
Danski avtor Jesper Juul v knjigi pojasnjuje razloge za nove vzgojne smernice, V in vzgojne vzorce iz preteklosti z današnjimi. Nekdanje destruktivne vrednote, kot so poslušnost, psihično in telesno nasilje in konformizem, ki so vladali v tradicionalni hierarhični patriarhalni družini, so se spremenile. Odgovor nanje je bila demokratična vzgoja, ki pa tudi ni prinesla pričakovanih sprememb.
Jesper Juul zato ponuja premislek o novih vrednotah in poudarja, da je vzgoja dinamični dvosmerni proces, v katerem se razvijajo oboji, starši in otroci. Dvosmernost obstaja zato, ker so otroci kompetentni in sicer od vsega začetka, od rojstva naprej imajo svojo osebnost in so zato po človeški in socialni plati kompetentni partnerji staršev. Seveda to ne pomeni, da ne potrebujejo vodstva! Odrasli se morajo naučiti, da tudi v motečem otrokovem obnašanju najdejo njegovo sporočilo. Otroci staršem dajejo povratne informacije, ki jim omogočijo, da ponovno vzpostavijo lastno kompetentnost in zavržejo nekoristne, neljubeče in samouničujoče vedenjske vzorce. Za to, da se lahko na ta način učijo od otrok, je potrebno veliko več kot to, da z njimi spregovorijo na demokratičnen način. Pomeni, da morajo razviti tako obliko dialoga, kakršnega mnogi odrasli niso zmožni vzpostaviti niti z drugimi odraslimi – osebni dialog, ki temelji na enakovrednosti.
Enakovrednost dostojanstva, zahteva odprtost in spoštovanje različnosti, pri vzgoji pa to pomeni, da starši skupaj z otroki rišejo zemljevid osebnih in družbenih odnosov.
98 strani, mehka vezava
Prinaša napotke in premisleke, ki niso prispeli hkrati z otrokom. Daje jasna navodila, kako se odločati, čemu dajati prednost pri vzgoji in čemu sploh posvečati pozornost. Starši in poklicni vzgojitelji najdejo v njej deset področij, ki jih je vredno vsaj občasno preveriti. Zato, da jih ne odnesejo modne smernice, pa tudi zato, da bo otrok odrasel v samostojnega, odgovornega odraslega, še prej pa bo najstnik, ki bo staršem v veselje!
5 USPEŠNIC O VZGOJI
KOMPETENTNI OTROK
Knjiga Kompetentni otrok zagotovo spada med pomembna in prelomna dela na področju vzgoje. Doslej je bila prevedena v 13 različnih jezikov, v Skandinaviji pa velja za »biblijo vzgoje«. Danski avtor Jesper Juul v knjigi pojasnjuje razloge za nove vzgojne smernice, primerja načine vzgoje iz različnih delov sveta in vzgojne vzorce iz preteklosti z današnjimi. Nekdanje destruktivne vrednote, kot so poslušnost, psihično in telesno nasilje in konformizem, ki so vladali v tradicionalni hierarhični patriarhalni družini, so se spremenile. Odgovor nanje je bila demokratična vzgoja, ki pa tudi ni prinesla pričakovanih sprememb.
OD POSLUŠNOSTI DO ODGOVORNOSTI
Vsakodnevni konflikti, izčrpavajoče bitke za premoč s težavnimi otroki – in za mnoge učitelje in starše tudi velikanski izziv, kako sploh poučevati. Vse to sodi danes v običajen šolski vsakdan. Toda neposlušnost in nered imata ponavadi en in isti vzrok: to je globoko zasidran konflikt, ki zaznamuje odnos med odraslim in otrokom. Otroci si želijo naučiti sodelovati, če jih le spoštujemo in priznavamo za enakovredne ter prepoznavamo in spoštujemo njihovo osebno integriteto in individualnost.
RECI NE BREZ SLABE VESTI
Jesper Juul skuša v svoji knjigi pojasniti, zakaj je znati reči NE pomembno za vsako osebno razmerje, ki je lahko uspešno le, če v njem ohranjamo svojo integriteto, kar pa storimo, če smo sposobni reči ne, kadar res mislimo ne.
AGRESIVNOST: nov in nevaren tabu
V tej knjigi nas Jesper Juul opozori na nov – in nevaren! – tabu, ki ga je ustvarila sodobna družba; to je agresivnost. Vse več otrok namreč doleti kazen, ker pokažejo jezo, frustracijo oziroma so »nasilni«, in s tem, je prepričan avtor, ogrožamo njihovo samospoštovanje in samozavest. Kajti agresija je nujna, trdi, in svoje prepričanje utemeljuje z eksistencialnimi in družbenimi vzroki za agresivna čustva, obenem pa nam pojasni, kako naj jih razumemo in obvladujemo. To je nujno ne le za zdrav razvoj otroka, temveč tudi za samopodobo v odrasli dobi.
HURA, GREMO JEST!
Knjiga obravnava problematiko družinskih obrokov, s katero se v vsakodnevnem življenju srečujejo starši in otroci. Poudarja, da je dober obrok spretno odmerjena mešanica dobre hrane, skrbi, truda, bližine, estetike, čutnega doživetja ter spontanih osebnih občutkov in razpoloženja. To pomeni, da se razumevanje, kaj je uspešen obrok, bistveno razločuje od družine do družine.
Knjige v zbirki so cenejše!
Med dvanajst najpomembnejših vizionarjev sodobnega časa so uvrstili tudi Jesperja Juula.
Wolfgang Uchatius (Die Zeit, 30. 4. 2009)
Knjigo 10 P-jev za uspešno dojenje avtorice Willme A.K. priporočajo nosečnicam in doječim mamicam in vsem ki se kakorkoli srečujejo z dojenjem, tudi priznane tuje babice in svetovalke za dojenje. Knjiga je nekaj najbolj srčnega kar lahko podarite nosečnici. To je trenutno najboljši svetovalec na svetu v obliki knjige, ki je na voljo 24 ur na dan, vse dni v letu.
”Fantastičen priročnik za dojenje. Če ga preberete, preden rodite, boste že vnaprej pripravljeni na to izkušnjo. Willma A. K. opisuje izzive dojenja z znanjem in toplino. Nujna pomoč za bodoče mamice.” – Tine Greve, dipl. babica in svetovalka za dojenje (IBCLC), Norveška
Polna je koristnih nasvetov in praktičnih izkušenj z nazornim slikovnimi predstavitvami vsega kar ste ali niste vedeli o dojenju.
Na slovenski knjižni trg je prišla ena redkih knjig o dojenju, ki mamicam, bodočim in tistim, ki se soočate s težavami pri dojenju, ponuja kopico rešitev za uspešno dojenje. Priročnik je delo slovenske avtorice Willme A. K., mamice štirih otrok, ki se je iz ljubezni do žensk, do dojenja in kot pravi, občutka, da je pomoč pri dojenju nekaj, kar si mamice želijo in potrebujejo, lotila pisanja in izdaje knjige napotkov za uspešno dojenje (knjiga je izšla v samozaložbi).
Nasvete je avtorica črpala iz lastnih izkušenj in jih bralcem predstavlja na izjemno praktičen in razumljiv način. Knjiga je sistematično sestavljena tako, da odgovarja na vsa najpogostejša vprašanja, ki jih imajo mamice glede dojenja. Poleg preproste razlage, brez zapletenega medicinskega izrazoslovja in suhoparnih razlag, je knjiga opremljena z enostavnimi, ponekod hudomušnimi, skicami in slikovnim materialom, ki pripomore k lažji vizualzaciji določenih postopkov uspešnega dojenja.
Avtoričino glavno vodilo knjige je uporabnost in lahko rečemo, da je v knjigi to tudi dosegla. Knjiga je uporabna tudi za zdravstveno osebje, ki praktične napotke iz knjige, lahko uporabi v neposrednem stiku z novopečenimi mamicami in z njimi izjemno olajša prve korake v procesu dojenja. Preprost način razlage od kompetentne osebe, ki temelji na preverjenih izkušnjah, ima namreč veliko večji učinek in tudi uspeh kot gre za dojenje.
Dojenje je vsekakor svojevrsten izziv za vsako mamico, vendar obstajajo rešitve, zaradi katerih je dojenje preprosta stvar. Kot pravi avtorica, je dojenje povsem naravno in z zaupanjem vase, s poslušanjem svojega materinskega nagona, bo dojenje hitro steklo in postalo čudovita izkušnja, ki si jo mamica in otrok delita za vse življenje.
Knjiga 10 P-jev za uspešno dojenje je pripročnik, ki ga boste zagotovo večkrat vzeli v roke. Obenem je knjiga lahko odlično darilo za bodočo mamico še pred porodom in vsekakor nekaj za mamico, s čemer jo boste lahko razveselili ob rojstvu otroka. Je dobrodošel pomočnik tudi za očke, da boste lahko v podporo svoji partnerki, ko bo to potrebovala. Priporočamo!
Mnenje o knjigi
„Knjiga mi je všeč in jo priporočam tako mamicam kot zdravstvenemu osebju. Zakaj? Ker je napisana z ljubeznijo. Z ljubeznijo do žensk, do doječih mam, do otrok, družin, do stroke … Dojenje velikokrat predstavlja izziv tako za mamo kot celotno družino, zdravstvene delavce in celotno družbo. Knjiga je napisana mamam prijazno, s svojo hudomušnostjo, s primeri iz prakse in izkušenj pa je lahko odličen pripomoček tudi zdravstvenim delavcem. To je knjiga, po kateri pogosto sežem. V nekaterih primerih se mi je pomagala približati mami, saj kot “strokovnjak” včasih zakompliciraš stvar. Jaz bi v modernem jeziku rekla, da je knjiga “top šit” primerna in razumljiva za vse. In predvsem odlično darilo že v času nosečnosti, če ne prej pa zagotovo ob porodu. Mami, ki ima težave, ni potrebno predelati celotne knjige, da najde kaj potrebuje. Samo poišče v kazalu in hopla, gremo reševati težave. Tudi očetje jo bodo zlahka razumeli in tako pomagali svoji dragi. Top.“
Nastja, dipl. babica, Maribor
Knjiga Kompetentni otrok zagotovo spada med pomembna in prelomna dela na področju vzgoje. Doslej je bila prevedena v 13 različnih jezikov, v Skandinaviji pa že več kot desetletje velja za biblijo vzgoje.
Opis knjige
Danski avtor Jesper Juul v knjigi pojasnjuje razloge za nove vzgojne smernice, V in vzgojne vzorce iz preteklosti z današnjimi. Nekdanje destruktivne vrednote, kot so poslušnost, psihično in telesno nasilje in konformizem, ki so vladali v tradicionalni hierarhični patriarhalni družini, so se spremenile. Odgovor nanje je bila demokratična vzgoja, ki pa tudi ni prinesla pričakovanih sprememb.
Jesper Juul zato ponuja premislek o novih vrednotah in poudarja, da je vzgoja dinamični dvosmerni proces, v katerem se razvijajo oboji, starši in otroci. Dvosmernost obstaja zato, ker so otroci kompetentni in sicer od vsega začetka, od rojstva naprej imajo svojo osebnost in so zato po človeški in socialni plati kompetentni partnerji staršev. Seveda to ne pomeni, da ne potrebujejo vodstva! Odrasli se morajo naučiti, da tudi v motečem otrokovem obnašanju najdejo njegovo sporočilo. Otroci staršem dajejo povratne informacije, ki jim omogočijo, da ponovno vzpostavijo lastno kompetentnost in zavržejo nekoristne, neljubeče in samouničujoče vedenjske vzorce. Za to, da se lahko na ta način učijo od otrok, je potrebno veliko več kot to, da z njimi spregovorijo na demokratičnen način. Pomeni, da morajo razviti tako obliko dialoga, kakršnega mnogi odrasli niso zmožni vzpostaviti niti z drugimi odraslimi – osebni dialog, ki temelji na enakovrednosti.
Enakovrednost dostojanstva, zahteva odprtost in spoštovanje različnosti, pri vzgoji pa to pomeni, da starši skupaj z otroki rišejo zemljevid osebnih in družbenih odnosov.
98 strani, mehka vezava
Prinaša napotke in premisleke, ki niso prispeli hkrati z otrokom. Daje jasna navodila, kako se odločati, čemu dajati prednost pri vzgoji in čemu sploh posvečati pozornost. Starši in poklicni vzgojitelji najdejo v njej deset področij, ki jih je vredno vsaj občasno preveriti. Zato, da jih ne odnesejo modne smernice, pa tudi zato, da bo otrok odrasel v samostojnega, odgovornega odraslega, še prej pa bo najstnik, ki bo staršem v veselje!
5 USPEŠNIC O VZGOJI
KOMPETENTNI OTROK
Knjiga Kompetentni otrok zagotovo spada med pomembna in prelomna dela na področju vzgoje. Doslej je bila prevedena v 13 različnih jezikov, v Skandinaviji pa velja za »biblijo vzgoje«. Danski avtor Jesper Juul v knjigi pojasnjuje razloge za nove vzgojne smernice, primerja načine vzgoje iz različnih delov sveta in vzgojne vzorce iz preteklosti z današnjimi. Nekdanje destruktivne vrednote, kot so poslušnost, psihično in telesno nasilje in konformizem, ki so vladali v tradicionalni hierarhični patriarhalni družini, so se spremenile. Odgovor nanje je bila demokratična vzgoja, ki pa tudi ni prinesla pričakovanih sprememb.
OD POSLUŠNOSTI DO ODGOVORNOSTI
Vsakodnevni konflikti, izčrpavajoče bitke za premoč s težavnimi otroki – in za mnoge učitelje in starše tudi velikanski izziv, kako sploh poučevati. Vse to sodi danes v običajen šolski vsakdan. Toda neposlušnost in nered imata ponavadi en in isti vzrok: to je globoko zasidran konflikt, ki zaznamuje odnos med odraslim in otrokom. Otroci si želijo naučiti sodelovati, če jih le spoštujemo in priznavamo za enakovredne ter prepoznavamo in spoštujemo njihovo osebno integriteto in individualnost.
RECI NE BREZ SLABE VESTI
Jesper Juul skuša v svoji knjigi pojasniti, zakaj je znati reči NE pomembno za vsako osebno razmerje, ki je lahko uspešno le, če v njem ohranjamo svojo integriteto, kar pa storimo, če smo sposobni reči ne, kadar res mislimo ne.
AGRESIVNOST: nov in nevaren tabu
V tej knjigi nas Jesper Juul opozori na nov – in nevaren! – tabu, ki ga je ustvarila sodobna družba; to je agresivnost. Vse več otrok namreč doleti kazen, ker pokažejo jezo, frustracijo oziroma so »nasilni«, in s tem, je prepričan avtor, ogrožamo njihovo samospoštovanje in samozavest. Kajti agresija je nujna, trdi, in svoje prepričanje utemeljuje z eksistencialnimi in družbenimi vzroki za agresivna čustva, obenem pa nam pojasni, kako naj jih razumemo in obvladujemo. To je nujno ne le za zdrav razvoj otroka, temveč tudi za samopodobo v odrasli dobi.
HURA, GREMO JEST!
Knjiga obravnava problematiko družinskih obrokov, s katero se v vsakodnevnem življenju srečujejo starši in otroci. Poudarja, da je dober obrok spretno odmerjena mešanica dobre hrane, skrbi, truda, bližine, estetike, čutnega doživetja ter spontanih osebnih občutkov in razpoloženja. To pomeni, da se razumevanje, kaj je uspešen obrok, bistveno razločuje od družine do družine.
Knjige v zbirki so cenejše!
Med dvanajst najpomembnejših vizionarjev sodobnega časa so uvrstili tudi Jesperja Juula.
Wolfgang Uchatius (Die Zeit, 30. 4. 2009)
Knjigo 10 P-jev za uspešno dojenje avtorice Willme A.K. priporočajo nosečnicam in doječim mamicam in vsem ki se kakorkoli srečujejo z dojenjem, tudi priznane tuje babice in svetovalke za dojenje. Knjiga je nekaj najbolj srčnega kar lahko podarite nosečnici. To je trenutno najboljši svetovalec na svetu v obliki knjige, ki je na voljo 24 ur na dan, vse dni v letu.
”Fantastičen priročnik za dojenje. Če ga preberete, preden rodite, boste že vnaprej pripravljeni na to izkušnjo. Willma A. K. opisuje izzive dojenja z znanjem in toplino. Nujna pomoč za bodoče mamice.” – Tine Greve, dipl. babica in svetovalka za dojenje (IBCLC), Norveška
Polna je koristnih nasvetov in praktičnih izkušenj z nazornim slikovnimi predstavitvami vsega kar ste ali niste vedeli o dojenju.
Na slovenski knjižni trg je prišla ena redkih knjig o dojenju, ki mamicam, bodočim in tistim, ki se soočate s težavami pri dojenju, ponuja kopico rešitev za uspešno dojenje. Priročnik je delo slovenske avtorice Willme A. K., mamice štirih otrok, ki se je iz ljubezni do žensk, do dojenja in kot pravi, občutka, da je pomoč pri dojenju nekaj, kar si mamice želijo in potrebujejo, lotila pisanja in izdaje knjige napotkov za uspešno dojenje (knjiga je izšla v samozaložbi).
Nasvete je avtorica črpala iz lastnih izkušenj in jih bralcem predstavlja na izjemno praktičen in razumljiv način. Knjiga je sistematično sestavljena tako, da odgovarja na vsa najpogostejša vprašanja, ki jih imajo mamice glede dojenja. Poleg preproste razlage, brez zapletenega medicinskega izrazoslovja in suhoparnih razlag, je knjiga opremljena z enostavnimi, ponekod hudomušnimi, skicami in slikovnim materialom, ki pripomore k lažji vizualzaciji določenih postopkov uspešnega dojenja.
Avtoričino glavno vodilo knjige je uporabnost in lahko rečemo, da je v knjigi to tudi dosegla. Knjiga je uporabna tudi za zdravstveno osebje, ki praktične napotke iz knjige, lahko uporabi v neposrednem stiku z novopečenimi mamicami in z njimi izjemno olajša prve korake v procesu dojenja. Preprost način razlage od kompetentne osebe, ki temelji na preverjenih izkušnjah, ima namreč veliko večji učinek in tudi uspeh kot gre za dojenje.
Dojenje je vsekakor svojevrsten izziv za vsako mamico, vendar obstajajo rešitve, zaradi katerih je dojenje preprosta stvar. Kot pravi avtorica, je dojenje povsem naravno in z zaupanjem vase, s poslušanjem svojega materinskega nagona, bo dojenje hitro steklo in postalo čudovita izkušnja, ki si jo mamica in otrok delita za vse življenje.
Knjiga 10 P-jev za uspešno dojenje je pripročnik, ki ga boste zagotovo večkrat vzeli v roke. Obenem je knjiga lahko odlično darilo za bodočo mamico še pred porodom in vsekakor nekaj za mamico, s čemer jo boste lahko razveselili ob rojstvu otroka. Je dobrodošel pomočnik tudi za očke, da boste lahko v podporo svoji partnerki, ko bo to potrebovala. Priporočamo!
Mnenje o knjigi
„Knjiga mi je všeč in jo priporočam tako mamicam kot zdravstvenemu osebju. Zakaj? Ker je napisana z ljubeznijo. Z ljubeznijo do žensk, do doječih mam, do otrok, družin, do stroke … Dojenje velikokrat predstavlja izziv tako za mamo kot celotno družino, zdravstvene delavce in celotno družbo. Knjiga je napisana mamam prijazno, s svojo hudomušnostjo, s primeri iz prakse in izkušenj pa je lahko odličen pripomoček tudi zdravstvenim delavcem. To je knjiga, po kateri pogosto sežem. V nekaterih primerih se mi je pomagala približati mami, saj kot “strokovnjak” včasih zakompliciraš stvar. Jaz bi v modernem jeziku rekla, da je knjiga “top šit” primerna in razumljiva za vse. In predvsem odlično darilo že v času nosečnosti, če ne prej pa zagotovo ob porodu. Mami, ki ima težave, ni potrebno predelati celotne knjige, da najde kaj potrebuje. Samo poišče v kazalu in hopla, gremo reševati težave. Tudi očetje jo bodo zlahka razumeli in tako pomagali svoji dragi. Top.“
Nastja, dipl. babica, Maribor
Knjiga Kompetentni otrok zagotovo spada med pomembna in prelomna dela na področju vzgoje. Doslej je bila prevedena v 13 različnih jezikov, v Skandinaviji pa že več kot desetletje velja za biblijo vzgoje.
Opis knjige
Danski avtor Jesper Juul v knjigi pojasnjuje razloge za nove vzgojne smernice, V in vzgojne vzorce iz preteklosti z današnjimi. Nekdanje destruktivne vrednote, kot so poslušnost, psihično in telesno nasilje in konformizem, ki so vladali v tradicionalni hierarhični patriarhalni družini, so se spremenile. Odgovor nanje je bila demokratična vzgoja, ki pa tudi ni prinesla pričakovanih sprememb.
Jesper Juul zato ponuja premislek o novih vrednotah in poudarja, da je vzgoja dinamični dvosmerni proces, v katerem se razvijajo oboji, starši in otroci. Dvosmernost obstaja zato, ker so otroci kompetentni in sicer od vsega začetka, od rojstva naprej imajo svojo osebnost in so zato po človeški in socialni plati kompetentni partnerji staršev. Seveda to ne pomeni, da ne potrebujejo vodstva! Odrasli se morajo naučiti, da tudi v motečem otrokovem obnašanju najdejo njegovo sporočilo. Otroci staršem dajejo povratne informacije, ki jim omogočijo, da ponovno vzpostavijo lastno kompetentnost in zavržejo nekoristne, neljubeče in samouničujoče vedenjske vzorce. Za to, da se lahko na ta način učijo od otrok, je potrebno veliko več kot to, da z njimi spregovorijo na demokratičnen način. Pomeni, da morajo razviti tako obliko dialoga, kakršnega mnogi odrasli niso zmožni vzpostaviti niti z drugimi odraslimi – osebni dialog, ki temelji na enakovrednosti.
Enakovrednost dostojanstva, zahteva odprtost in spoštovanje različnosti, pri vzgoji pa to pomeni, da starši skupaj z otroki rišejo zemljevid osebnih in družbenih odnosov.